Wiadomości

Pożar składowiska spowodował znaczne pogorszenie jakości powietrza w Szczecinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na skutek pożaru składowiska złomu i odpadów elektronicznych, do którego doszło w czwartek po południu w Szczecinie służby stwierdziły znaczne pogorszenie jakości powietrza.

W akcji gaszenia pożaru składowiska w prawobrzeżnej części miasta uczestniczyły 43 zastępy straży pożarnej – poinformowały służby prasowe zachodniopomorskiego wojewody. W czwartek w późnych godzinach nocnych dogaszano pożar.

Z informacji straży pożarnej wynika, że teren po pożarze polewany jest wodą. Poinformowano, że jeszcze przez kilka godzin nad paleniskiem będzie unosił się dym, ale w przeważającej większości to para wodna.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie poinformował, że w rezultacie pożaru jakość powietrza uległa znacznemu pogorszeniu. Stwierdzono zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko – osób starszych, dzieci, osób z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatyków i osób uczulonych na zanieczyszczenia.

Służby zalecają, aby ograniczyć przebywanie na zewnątrz, zwłaszcza przy wystąpieniu kaszlu, lub podrażnień gardła.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie na bieżąco badają jakość powietrza i wody. W przedsiębiorstwie, na terenie którego doszło do pożaru zostanie przeprowadzona kontrola przestrzegania przepisów dotyczących ochrony środowiska.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!