Wiadomości

Pożar hotelu koło Suwałk, straty idą w miliony złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

23 zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej z kilku powiatów gasiło pożar obiektu hotelowo-restauracyjnego w miejscowości Krzywe w pobliżu Wigierskiego Parku Narodowego (woj. podlaskie).

W obiekcie znajdowała się restauracja, hotel oraz sale bankietowe. Budynek miał kilka kondygnacji i drewniane poddasze. Jak poinformował dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, pożar był tak duży, że strażakom z Suwałk pomagały jednostki z powiatów sejneńskiego i augustowskiego. W sumie 23 zastępy gasiły pożar przez ponad trzy godziny.

Według strażaków, pożar powstał na drewnianym poddaszu i szybko się rozprzestrzeniał, gdyż dach był wykonany z drewnianego wióra. Strażacy przez prawie trzy godziny nie mogli wejść do budynku i gasili obiekt z zewnątrz. Trwa dogaszanie obiektu.

Jak informują suwalscy strażacy, budynek nie nadaje się do użytkowania i będzie potrzebna jego całkowita odbudowa. Straty ma oszacować właściciel obiektu. Wstępnie wiadomo, że będzie to przynajmniej kilka milionów zł.

/TVP Info, poranny.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!