Islam Świat Wiadomości

Powstała muzułmańska wersja lalki Barbie. Jak przekonała się pewna dziennikarka jej krytyka jest zabroniona…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka publicystka Birgit Kelle przekonała się, że nie można krytykować islamskiej wersji lalki Barbie. Jej krytyczny wpis spotkał się z tygodniowym banem na Facebooku. To kolejny przykład cenzury.

Birgit Kelle w ironiczny sposób skomentowała lalkę barbie wzorowaną na szermierce i olimpijce Ibtihaj Muhammad. Czarnoskóra lalka w hidżabie została zaprezentowana szczycie Glamour Women of the Year w Nowym Jorku.

„Super! Teraz jeszcze koniecznie domek dla Barbie, aby zabawnie przedstawić, jak Ken może wybatożyć lub ukamienować Barbie za zrzucenie hidżabu. Uciemiężenie kobiet to nie zabawa, droga firmo Mattel” – napisała Kelle na Facebooku.

Ten wpis w krytycznym i nieco ironicznym tonie w Niemczech spotkał się z negatywnym odbiorem. Publicystka dostała bana na 7 dni o czym poinformowała na Twitterze.

„Krytyka nowej Barbie w chuście to było najwyraźniej za wiele dla ‚strażników wartości Islamu’. Dostałam od FB siedmiodniową blokadę za ten post. Twitter najwyraźniej radzi sobie lepiej z wolnością słowa” – napisała Kelle.

Niemcy wprowadziły ustawę o cenzurze internetu, która oblikuje Facebook i inne media społecznościowe do usuwania tzw. „mowy nienawiści” w ciągu 24h. Jeśli serwis nie usunie wskazanej treści, grozi mu kara do 50 milionów euro.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!