Wiadomości

Powoływali się na wpływy w służbach specjalnych, zostali zatrzymani przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawski przedsiębiorca i były radca prawny z Torunia zatrzymani przez CBA. Jest to kontynuacja śledztwa dotyczącego tzw. grupy przebierańców.

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby powiązane z tzw. grupą przebierańców podszywających się pod funkcjonariuszy służb specjalnych (ABW, SKW, CBA).

Tym razem zatrzymane osoby to przedsiębiorca z Warszawy oraz były radca prawny z Torunia. Mężczyźni w zamian za łapówki roztaczali nad dwiema firmami „parasol ochronny”. Powoływali się przy tym na wpływy w służbach specjalnych, wymiarze sprawiedliwości oraz organach skarbowych. Dodatkowo przedsiębiorcy zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do siedziby Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty.

W styczniu ubiegłego roku do tej sprawy zatrzymano 8 osób podszywających się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, podejrzanych o płatną protekcję oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast w kwietniu 2018 roku zatrzymano kolejne 4 osoby, w tym byłego Ministra Sprawiedliwości Andrzeja K., któremu prokuratura zarzuciła przestępstwo płatnej protekcji.

Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

/Wydział Komunikacji Społecznej CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!