Polska Wiadomości

Powołana przez Agorę komisja w sprawie molestowania kobiet w swoich szeregach – Wybieralski zwolniony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja, powołana przez Agorę w związku z oskarżeniami wobec pracownika spółki o mobbing i molestowanie, zarekomendowała zarządowi „bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników”.

Osiem kobiet w tekście opublikowanym na internetowej stronie Codziennikfeministyczny.pl oskarżyło o gwałt, molestowanie, mobbing i pobicie dwóch…

Pod koniec listopada na stronie Codziennikfeministyczny.pl pojawił się artykuł „Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach #metoo”. Osiem kobiet oskarżyło w nim dziennikarzy m.in. o mobbing i molestowanie. Chodziło m.in. o szefa portalu Wyborcza.pl Michała Wybieralskiego i publicystę „Krytyki Politycznej” Jakuba Dymka.

Po tych doniesieniach Wybieralski został zawieszony w pełnieniu funkcji redaktora naczelnego. Jego szefowie poinformowali, że dziennikarz przekazał im oświadczenie, w którym przeprasza za swoje zachowania. „Przepraszam wszystkie osoby – autorki tekstu i inne osoby, jeśli takie są – które poczuły się urażone, molestowane czy prześladowane przez moje wypowiedzi czy zachowania. Ogromnie tego żałuję, nie było to nigdy moją intencją – napisał Wybieralski.

Również „Krytyka Polityczna” poinformowała, że zawiesza współpracę z Dymkiem. Sam publicysta na portalu społecznościowym zaprzeczył oskarżeniom kobiet.

Kilka dni później Warszawska Prokuratura Okręgowa postanowiła zbadać, czy Wybieralski i Dymek dopuścili się wobec ośmiu kobiet molestowania i mobbingu.

Agora powołała komisję, która miała wyjaśnić „zarzuty niewłaściwego zachowania wobec pracowników lub współpracowników spółki”. Wyborcza.pl informuje, że komisja zakończyła już prace oraz że zarekomendowała zarządowi „bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników”.

Ponadto zarząd Agory zapowiedział „specjalne szkolenia i warsztaty dla wszystkich pracowników, dotyczące postępowania w podobnych przypadkach”.

„Zarząd nie będzie podawał więcej informacji na ten temat »z uwagi na poszanowanie prywatności pracowników i współpracowników, których ta sprawa dotyczy«; »zarówno prace, jak i raport komisji objęte zostały klauzulą poufności«” – czytamy w komunikacie.\

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!