Wiadomości

Powitanie mistrzów świata przez kibiców na Okęciu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polscy siatkarze wylądowali na lotnisku na warszawskim Okęciu; w hali przylotów czekały na ich tłumy wiwatujących fanów. Dzień wcześniej nasi zawodnicy zwyciężyli w finale mistrzostw świata, broniąc tytułu sprzed czterech lat.

Zawodnicy wróciliby do Polski wcześniej, gdyby nie uszkodzenie samolotu, którym mieli lecieć do kraju. Do Mediolanu przyleciał po nich zastępczy embraer.

Polscy siatkarze pokonali w Turynie Brazylijczyków 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) w finale mistrzostw świata i obronili tytuł sprzed czterech lat.

Bartosz Kurek został uznany za najbardziej wartościowego (MVP) siatkarza turnieju. Wśród Polaków nagrody indywidualne dla najlepszych na swoich pozycjach otrzymali: przyjmujący Michał Kubiak, środkowy Piotr Nowakowski i libero Paweł Zatorski; znaleźli się oni w najlepszej szóstce turnieju.

Drużyny Polski i Brazylii zmierzyły się w decydującym spotkaniu w poprzednim turnieju tej rangi w 2014 r. w Katowicach – wówczas Biało-Czerwoni wygrali 3:1. W ekipie selekcjonera Vitala Heynena zagrało pięciu siatkarzy, którzy byli cztery lata temu w „złotej” drużynie. To: Nowakowski, Kubiak, Zatorski oraz rozgrywający Fabian Drzyzga i atakujący Dawid Konarski.