Wiadomości

Potwierdzono osiemnasty przypadek koronawirusa w Polsce, znów województwo mazowieckie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Zdrowia poinformwowało o potwierdzeniu osiemnastego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce. To osoba z województwa mazowieckiego.

– W Polsce mamy 18 przypadków zarażenia koronawirusem. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne, dotykające działalności nas wszystkich, to mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – wskazał szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji z premierem oraz szefami MNiSW, MSWiA oraz MEN.

Od zakażenia koronawirusem do wystąpienia pierwszych objawów mija najczęściej około 5 dni – pisze na łamach czasopisma „Annals of Internal Medicine” grupa naukowców pod kierunkiem badaczy z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. To przeciętnie o dwa dni dłużej niż w przypadku najzwyklejszego przeziębienia. Badania prowadzone na grupie 181 osób, które zdiagnozowano do 24 lutego, pokazały też, że u zdecydowanej większości zakażonych objawy powinny się pojawić nie później niż w 12 dniu. To oznacza, że wprowadzona powszechnie na świecie 14-dniowa kwarantanna jest skutecznym sposobem zapobiegania rozszerzaniu się epidemii choroby COVID-19.

/twitter, rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!