Wiadomości

Potwierdzone są trzy kolejne przypadki koronawirusa w Polsce; jeden w Warszawie i dwa w Cieszynie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Potwierdzono trzy nowe przypadki zakażeń koronawirusem COVID-19 – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jedno z zakażeń odnotowano w Warszawie, a dwa kolejne w Cieszynie. Łącznie w Polsce z powodu nowego wirusa zachorowało już 20 osób.

– Chcemy wprowadzić metody ścisłej kontroli osób, które są w kwarantannie. Wspólnie z MSWiA wypracowaliśmy mechanizm objęcia opieką osób, które są w kwarantannie. Do każdej takiej osoby codziennie „zapuka” policja. Podczas kwarantanny musimy być w domach. Policja wspomoże służby sanitarne, będzie kontrolować i obejmować opieką osoby w kwarantannie. Ważne jest by poważnie podchodzić do kwarantanny, to nie jest czas wolny. Samotne osoby [trzeba] objąć opieką. Nowe przypadki koronawirusa dotyczą osób, które przyjechały z kierunku włoskiego. Część z nich była objęta kwarantanną. Nie ma jeszcze poziomej transmisji w Polsce – dodał Szumowski

Łukasz Szumowski dodał, że łącznie potwierdzono zarażenie koronawirusem w Polsce u dwudziestu osób. Wcześniej informowano o zarażeniu osiemnastej osoby, najwyraźniej owa trójka, o której mowa teraz, obejmuje także osobę, o której wspominano wcześniej:

Czytaj też:

Potwierdzono osiemnasty przypadek koronawirusa w Polsce, znów województwo mazowieckie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!