Wiadomości

Potop w Warszawie, premier zwołał pilną naradę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych” – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej poinformował, że w ciągu godziny od rozpoczęcia ulewy strażacy otrzymali już około 300 zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczy dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Nowe zgłoszenia wciąż napływają do centrali.

Potop w Warszawie – chodniki i ulice zamieniły się w rzeki

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy, m.in. na Placu Zawiszy oraz Rondzie ONZ. Czasowo zamknięta została stacja metra linii M1 Ratusz-Aresnał. Zalana jest m.in. Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru, ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej i Wisłostrada w kierunku Łomianek na wys. Spójni. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Ulewa doprowadziła do korków oraz opóźnień w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów – m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!