Wiadomości

Napastnicy, którzy zaatakowali działaczy pro-life w Warszawie, to osoby, które przeszły sławetne szkolenie z “taktyki miejskiej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lewaccy bojówkarze zaatakowali w sobotę w Warszawie furgonetkę akcji „Stop pedofilii”. Kierowca został pobity, a samochód zniszczony. Jak udało się ustalić reporterowi telewizji wPolsce.pl Maciejowi Zemle, osoby, które brały udział w ataku na kierowcę, przeszły szkolenie z taktyki miejskiej, które w listopadzie ubiegłego roku zorganizowano w Biennale Warszawa. Wszystko było opłacone z podatków płaconych przez warszawiaków.

Kim więc są osoby, które zatrzymały ciężarówkę i zaatakowały jej kierowcę?

„Większość bojówkarzy to mieszkańcy pobliskiego squatu przy ulicy Wilczej. W brutalnym ataku na kierowcę Fundacji Pro brali także udział aktywiści LGBT z Warszawy – tak zwana Łania i Margot, tworzący grupę „Stop Bzdurom”. To właśnie ta dwójka po całej akcji pochwaliła się kradzieżą tablic rejestracyjnych należących do Fundacji Pro. To nie wszystko. Jak udało nam się ustalić, działacze LGBT z grupy „Stop Bzdurom” brali udział w szkoleniu z taktyki miejskiej, które w listopadzie ubiegłego roku zorganizowano w Biennale Warszawa. Za zajęcia zapłacili ze swoich podatków warszawiacy, bo jak ujawniło „Życie Stolicy, placówka kulturalna tylko w roku 2019-tym dostała ponad trzy miliony złotych z miejskiej kasy. Być może przekazaną na spotkaniu wiedzę zastosowali w praktyce na wolontariuszach Fundacji Pro…” — dowiadujemy się w reportażu.

Jak już pisaliśmy w maju br., warszawski Ratusz przeznaczył 3,6 mln złotych na instytucję kultury szkolącą anarchistów z „taktyki miejskiej/ulicznej gimnastyki”.

Życie Stolicy o „szwadronach Trzaskowskiego”: Kogo i po co szkoli Warszawa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!