Wiadomości

Potężne wichury szaleją nad Grecją, są ofiary wśród turystów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej sześć osób zginęło na półwyspie Chalkidiki na północy Grecji z powodu wichur. Według pierwszych doniesień ponad 30 osób jest rannych. Greckie władze ogłosiły w tym regionie stan wyjątkowy.

Od kilku godzin przez zachodnią i północną Grecję przechodzą gwałtowne burze z ulewnym deszczem.

54-letnia Rumunka zginęła przygnieciona dachem, który spadł z budynku tawerny, w której przebywała. Dwoje starszych turystów z Czech zginęło, gdy ich przyczepa kempingowa została porwana przez wezbraną wodę. Powalone przez wichurę drzewo przygniotło 39- letniego Rosjanina i jego dwuletniego syna. Szóstą ofiarą jest wędkarz.

Silny wiatr wyrywał z korzeniami drzewa, wiele samochodów zostało uniesionych przez wezbraną wodę. Gwałtowne deszcze spowodowały wiele szkód materialnych. Na miejscu są służby, które udzielają pomocy poszkodowanym.

Lokalne władze apelują do kierowców o szczególną ostrożność. Na drodze mogą znajdować się przedmioty, które zostały porwane przez wichurę. W wielu miejscach nie ma prądu, nieprzejezdnych jest sporo dróg. Ochotnicy przeczesują plaże w poszukiwaniu osób, które mogły utknąć pod powalonymi przez wichurę przedmiotami.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!