Wiadomości

Potężna kolumna wojsk tureckich wjechała do Syrii – trzysta pojazdów, w tym czołgi, BMP, systemy rakietowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolumna tureckich wojsk minęła syryjską granicę i wjechała z tureckiej prowincji Hataj do syryjskiej prowincji Idlib. Informację o tym przekazały media libańskie, zdjęcia tureckich wojsk pojawiły się też w sieciach społecznościowych.

Kolumna, która wjechała na terytorium Syrii ma się składać z około trzystu pojazdów, przy czym są tam czołgi i bojowe wozy piechoty (BMP). Mowa jest też o zestawach artyleryjskich MLRS (produkcji amerykańskiej), a także o systemach rakietowych.

Należy podkreślić, że konwój tureckich wojsk wkroczył do Syrii dokładnie dzień po zakończeniu trójstronnych rozmów z udziałem prezydentów Rosji, Turcji i Iranu, które to prowadzono w Teheranie. Głównym tematem rozmów była sytuacja w prowincji Idlib, która znajduje się w rękach rebeliantów, z których większość uznaje na sobą zwierzchnictwo tureckie. Nadto Turcja posiada tam kilkanaście posterunków wojskowych. W tym samym czasie samoloty rosyjskie i syryjskie przeprowadzają naloty na pozycje bojowników w prowincjach Idlib i Hama…

Poniższa mapa prezentuje rozmieszczenie wojsk tureckich w prowincjach Idlib i Hama (w okresie od maja wiele się tu nie zmieniło):

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!