Wiadomości

Potężna eksplozja w centrum Paryża, w popularniej cukierni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Silna eksplozja w 9 dzielnicy Paryża. Doszło do niej w pobliżu popularnej, ruchliwej ulicy La Fayette. Szef francuskiego MSW poinformował, że Cztery osoby nie żyją, w tym dwóch strażaków. Policja jednak później sprostowała tę informację, podając, że zginęły dwie osoby. Do wybuchu doszło w popularnej lokalnej cukierni, która dziś była zamknięta. Według prefekta policji w cukierni miało dojść do wycieku gazu. Eksplozja nastąpiła w momencie, gdy na miejsce przybyli strażacy.

Policja apeluje do wszystkich o opuszczenie miejsca zdarzenia i zrobienie przejazdu dla pojazdów służb ratunkowych. Jak poinformował szef francuskiego MSW, Christophe Castaner, w wyniku eksplozji i pożaru cztery osoby poniosły śmierć, w tym dwóch strażaków. Dodał także, że stan dziesięciu poszkodowanych osób jest ciężki. Policja później sprostowała tę informację, podając, że zginęły dwie osoby.

Świadkowie, cytowani przez lokalną telewizję, mówią, że do wybuchu doszło około godziny 9.00 w popularnej lokalnej piekarni, która dziś miała być zamknięta. Eksplozję poprzedził pożar. Według prefekta policji w lokalu miało dojść do wycieku gazu.

– Właśnie usłyszałem silną eksplozję. Wysadziło okno, które jest obok mnie. Przerażająca sytuacja. Usłyszeliśmy potężną eksplozję, jest pełno dymu i odłamków szkła. Byśmy kilka przecznic dalej, gdy to sie stało – relacjonuje świadek zdarzenia.

Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazują liczne zniszczenia. Na miejscu są służby.

/LCI, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!