Wiadomości

Poszukiwany za zabójstwo Chińczyk uciekł do Polski, uzyskał polskie obywatelstwo i…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chińczyk z polskim paszportem zatrzymany w Szanghaju za morderstwo popełnione prawie ćwierć wieku temu. Chiński „Dziennik Prawny” opisuje dziś historię Michała Shenga, który – zdaniem śledczych – zmienił tożsamość i zdobył polski paszport po to, aby uciec od odpowiedzialności karnej w Chinach.

Chiński „Dziennik Prawny” opisuje dziś historię Michała Shenga, który zmienił tożsamość i zdobył polski paszport po to, aby uciec od odpowiedzialności karnej w Chinach.

Według informacji podawanych przez „Dziennik Prawny” Michał Sheng został zatrzymany po przylocie z Polski na lotnisku w Szanghaju 13 grudnia. Mężczyzna udawał, że nie mówi po chińsku i rozumie wyłącznie język polski.

Chińscy śledczy zarzucają mu udział w bójce, której jeden z uczestników zmarł. W latach 90-ych miał przedostać się przez zieloną granicę do Birmy, a stamtąd – dzięki fałszywemu polskiemu paszportowi – na zachód.

Jak podaje „Dziennik Prawny” Michał Sheng uzyskał polskie obywatelstwo po ślubie z Polką. W Polsce handlował m.in. ubraniami i elektroniką. Jak podają chińskie media, przed zatrzymaniem wielokrotnie odwiedzał Chiny do momentu zidentyfikowania go przez tamtejszą policję.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!