Wiadomości

Poszukiwany wpadł przez brak maseczki. Miał przy sobie ukradzione chwilę wcześniej parówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oświęcimscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 24-latek zwrócił na siebie uwagę mundurowych ponieważ wychodząc z hipermarketu nie miał maseczki na twarzy. Ponadto okazało się, że chwilę wcześniej dokonał kradzieży sklepowej.

We wtorek (14.12.br.) wieczorem policjanci patrolowali teren Starego Miasta w Oświęcimiu. W ramach codziennych zadań związanych z reagowaniem na przejawy zakłócenia ładu i porządku publicznego, mundurowi sprawdzali również stosowanie się do obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19. Tuż po godzinie 21, zauważyli że jeden z klientów hipermarketu wychodząc ze sklepu nie ma nałożonej maseczki ochronnej. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję.

Podczas legitymowania okazało się, że sprawcą wykroczenia jest 24–letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, od kilku miesięcy poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie do odbycia kary więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas jego przeszukania mundurowi znaleźli w odzieży schowaną paczkę parówek, które chwilę wcześniej ukradł w sklepie. Wędlina została zwrócona do sklepu, natomiast 24 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Za brak maseczki ochronnej oraz kradzież policjanci nałożyli na niego mandaty karne. W środę rano, 24 – latek został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzone 6 miesięcy kary pozbawienia wolności.

/Policja Małopolska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!