Wiadomości

Posłanka polskiego pochodzenia do legislatury Ontario na pierwszej linii frontu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłanka do legislatury Ontario Natalia Kusendova jest dyplomowaną pielęgniarką, dlatego dzisiaj, w czasie walki z pandemią wróciła do swojego zawodu i byłego miejsca pracy w Etobicoke General Hospital, tym bardziej, że sesja legislatury została zawieszona – informuje portal goniec.net.

„Myślę, że moje umiejętności najlepiej wykorzystam teraz w izbie pogotowia razem z moimi kolegami i pacjentami” – mówiła Natalia w niedzielę w programie CBC .

„Naprawdę chcę być teraz na pierwszej linii frontu, pomóc pielęgniarkom i lekarzom i dać wytchnienie moim kolegom” – dodała.

„Uważam się też za pracownika pierwszej linii opieki zdrowotnej, który jest jednocześnie głosem tych ludzi w legislaturze” – dodaje.

Kusendova informowała na przykład, premiera, że ​​dobrym pomysłem byłoby utworzenie infolinii dla pracowników służby zdrowia, którzy mogliby anonimowo zgłaszać braki sprzętu ochrony osobistej, nie martwiąc się o karę administracyjną. Dodaje, że rozumie ryzyko związane z pracą pielęgniarki ER, ale jest to część ryzyka zawodowego.

„Z pandemią, czy bez, pracownicy służby zdrowia, pracownicy pierwszej linii są narażeni na ryzyko, jeśli chodzi o ich zdrowie” – mówi. „Zatem ryzyko, które podejmują, gdy stają się pracownikami służby zdrowia, jest czymś, czego są świadomi”.

Kusendova zapewnia, że będzie pracować w szpitalu tak długo, jak będzie trzeba, aby „spłaszczyć krzywą”.

/goniec.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!