Wiadomości

Posłanka Platformy Obywatelskiej wskazuje na możliwą przyczynę zabójstwa w Wawrze: to likwidacja gimnazjów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, w warszawskim Wawrze doszło wczoraj do tragedii. Wydarzenia miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 195 na Wawrze. Jeden z uczniów pewnym momencie wyciągnął nóż i zaatakował nim swego kolegę. Według nieoficjalnych informacji poszło o pieniądze. Zaatakowany uczeń zmarł na miejscu.

Jak pisał Super Express, Kuba K. z klasy 3 gimnazjum został zaczepiony przez Emila B. z 8 klasy podstawówki. Pomiędzy chłopakami doszło do bójki i awantury na korytarzu na drugim piętrze. 16-latek zaczął uciekać przed napastnikiem, obaj zbiegli piętro niżej do sali od fizyki. To tam Emil B. wbił nóż w ciało swojego kolegi. Kuba zginął na miejscu, a napastnik został raniony w rękę nożem, przy czym miało pójść o pieniądze. Kuba miał długi, 1500 złotych.

Do szokujących wniosków w tej sprawie doszła poseł Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej, która napisała na Twitterze:

„To,co stało się w szkole podstawowej w Wawrze,to straszna tragedia i trudno ją w ogóle zrozumieć. Ale może nie doszłoby do niej, gdyby piętnastolatki były w gimnazjach, czyli szkołach dedykowanych młodzieży, w których nauczyciele koncentrowali się na problemach 13/14/15.latków?”

Doprawdy, krętymi ścieżkami błądzą myśli niektórych polityków…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!