Wiadomości

Posłanka Nowoczesnej zakłóciła spotkanie o Żołnierzach Wyklętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus wraz z grupą kilkunastu osób zakłóciła wykład o Żołnierzach Wyklętych, który odbywał się w Zespole Szkół nr 10 w Toruniu.

 

O sprawie poinformowano w dzisiejszych Wiadomościach TVP. Prelekcja w toruńskim liceum na temat historii Żołnierzy Wyklętych, prowadzona przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, zakłócona została przez grupę kilkunastu osób. Zostali oni wprowadzeni do szkoły przez posłankę Nowoczesnej Joannę Scheuring-Wielgus. Następnie przerwali wykład twierdząc, że Żołnierze Niezłomni to zbrodniarze. W materiale przywołano wypowiedź dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu Michała Dąbkowskiego.

 

– Przybyli w towarzystwie posła Rzeczpospolitej Polskiej, więc stwierdziłem, że ugoszczę ich, żeby się przysłuchiwali. Część z nich zaczęła zakłócać to spotkanie – poinformował dyrektor toruńskiej szkoły.

 

Do wydarzenia w toruńskim liceum odniósł się poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

 

– W związku ze skandalicznym zachowaniem poseł Joanny Scheuring-Wielgus (N.), która wraz z grupą zadymiarzy zakłóciła wykład poświęcony Żołnierzom Wyklętym w jednej z toruńskich szkół, podczas jutrzejszego posiedzenia Sejmu złożę wniosek o ukaranie jej przez Komisję Etyki Poselskiej.

 

/TVP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!