Wiadomości

Posłanka Joanna Mucha: zdecydowałam się przyłączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha ma dołączyć w środę do Ruchu 2050 Szymona Hołowni. To kolejny transfer polityczny do tego ugrupowania. W poniedziałek do ruchu dołączył senator Jacek Bury, wcześniej – posłanka Hanna Gill-Piątek.

W poniedziałek senator Jacek Bury poinformował, że opuścił senacki klub KO i będzie reprezentował w Senacie ruch Polska 2050. Obok senatora Burego, Ruch 2050 w parlamencie reprezentuje też posłanka Hanna Gill-Piątek, która we wrześniu opuściła partię Wiosna i klub Lewicy.

Teraz z kolei drużynę Hołowni zasiliła posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha.

Jak donosi portal Onet, szef lubelskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050 Jakub Jakubowski, zdecydował się zrezygnować z funkcji właśnie w reakcji na ten transfer. Nikt miał nie konsultować transferu Muchy z lokalnymi działaczami Polski 2050. W ostatnich wyborach Mucha startowała z okręgu wyborczego nr 6 (Lublin).

– Oświadczam, że z dniem 20 stycznia 2021 roku z przyczyn osobistych i ze skutkiem natychmiastowym, składam rezygnację z funkcji Lidera Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050 — ogłosił na Facebooku Jakub Jakubowski. Jak widać, sam Jakubowski w swoim oświadczeniu stwierdził, że rezygnuje „z przyczyn osobistych”.

– Rok temu dołączyłem do Ekipy Szymona, wiedząc że jestem gotów poświęcić jej część swojego życia. Chciałem pomóc nadawać polskiej polityce nową jakość, wspólnie z tysiącami zwykłych ludzi myślących: „Dość!”, zbudować coś innowacyjnego, zasypać podziały, rozmawiać, zauważać i kumulować dobrą energię. Dziś ta przygoda dobiega końca. Poznałem dziesiątki wspaniałych ludzi ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego, ze wszystkich innych województw i z zagranicy. Setki spotkań, tysiące działań, dziesiątki tysięcy wiadomości i miliony myśli o lepszej Polsce. To zostanie ze mną na zawsze! Dziękuję Wam za to. Dzięki Szymon! — napisał.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!