Polska Wiadomości

Poseł Tadeusz Cymański poinformował, ze jest chory na nowotwór

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polityk Solidarnej Polski Tadeusz Cymański poinformował, że jest chory na nowotwór. Polityk powiedział w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”, że czeka na operację. – Nie chcę umierać. Bardzo boję się cierpienia – wyznał.

Tadeusz Cymański wyznał, że zdiagnozowano u niego mięsaka. Wyjaśnił, że należy on do rodziny nowotworów mało agresywnych, ale zdarza się, że w trakcie choroby dochodzi do przerzutów.

– Zrobiłem badania profilaktyczne i mam takie rozpoznanie nieciekawe, z tych najgorszych rodzajów. Szczęście w nieszczęściu, że nie jest to schorzenie bardzo złośliwe, ale jedynie trochę złośliwe – powiedział.

– Nowotwór nowotworowi nierówny. Mój rak nie jest najgorszy. Po sześćdziesiątce zwłaszcza warto przynajmniej raz na rok sobie zrobić to USG jamy brzusznej, nawet kosztem czasu i nadwyrężenie budżetu – stwierdził. – Profilaktyka pozwala wykryć chorobę, zanim pojawią się wyraźne objawy – dodał.

Jak przyznał, teraz czeka go operacja.

– Mam 66 lat i całe życie byłem zdrowy, a tu nagle coś takiego. (…) Nie jestem przygotowany, nie jestem spakowany. Nie chcę umierać. Bardzo boję się cierpienia – powiedział poseł Cymański.

Miejmy nadzieję, ze wszystko skończy się dobrze.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!