Wiadomości

Poseł Robert Winnicki zapowiada kroki prawne wobec Sakiewicza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy, Konfederacja) uważa, że ataki na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy ze strony Tomasza Sakiewicza i jego mediów to „materiał na dobrze udokumentowany proces” i zwrócił się do prawników ws. pozwania go za manipulacje – informuje portal kresy.pl.

We wtorkowym wywiadzie dla Radia Wnet, poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji odniósł się do kwestii wielokrotnych ataków na Konfederację ze strony mediów prorządowych i powiązanych z PiS. Prowadząca rozmowę dziennikarka przypomniała, że dotyczyło to szczególnie „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, mediów kontrolowanych przez Tomasza Sakiewicza. On sam, jako redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” pisał m.in., że w kampanii wyborczej Konfederacji były obecne wątki prorosyjskie, a „niemal każdy lider Konfederacji” musiał mieć wywiad w rosyjskim Sputniku.

W poniedziałek, dzień po wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sakiewicz mówił w Polskim Radiu m.in., że większość liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy miała kontakty z Rosjanami i „balansowała na granicy zdrady narodowej”. Również dwaj inni dziennikarze wywodzący się z tzw. Strefy Wolnego Słowa Sakiewicza, obecny szef portalu TVP Info Samuel Pereira i zastępca dyrektora TVP1 ds. publicystyki Dawid Wieldstein, twierdzili na antenie PR24, że Konfederacja to formacja prorosyjska i antyamerykańska.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!