Wiadomości

Poseł PO udostępnił na Twitterze przeróbkę… nazistowskiego plakatu propagandowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo udostępnił na swoim koncie w serwisie Twitter grafikę z wizerunkami polityków partii Prawo i Sprawiedliwość, która jest wzorowana na propagandowym plakacie z czasów II wojny światowej.

„Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany” – brzmi podpis pod grafiką udostępnioną przez Furgo, na której widnieją twarze polityków PiS: premiera Mateusza Morawieckiego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i byłego szefa MON Antoniego Macierewicza.

Grafika z Twittera Furgo jest wzorowany na plakacie propagandowym z czasów II wojny światowej, pod którym oryginalny podpis brzmi: „Złe duchy ponad Twym domem! Pracuj z Niemcami, a zostaniesz uratowany.”

Na propagandowym plakacie z czasów wojny umieszczono twarze: komunistycznego przywódcy ZSRR Józefa Stalina, premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla oraz prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta.

„Szarańcza to małe miki. Platforma poszła dalej. To już nie jest nawiązanie, to plagiatowanie niemieckiego faszyzmu” – napisał w odpowiedzi na wpis posła Furgo użytkownik Twittera.

Wcześniej lider PO Grzegorz Schetyna na jednej z regionalnych konwencji jego partii obraził wyborców i działaczy PiS określając ich szarańczą. – Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS–owską szarańczę – mówił Schetyna.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!