Polska Wiadomości

Poseł PiS zaproponował wprowadzenie możliwości tymczasowego nabywania polskiego obywatelstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w programie “Bilans” w TVN24 BiS wypowiedział się za wprowadzeniem możliwości czasowego nabywania polskiego obywatelstwa. Mogliby je nabywać cudzoziemcy z całego świata, jednak poseł nie określa konkretnych warunków, w tym finansowych.

– Pomysł jest rozwiązaniem, które od kilku lat funkcjonuje na Węgrzech i wydaje się, że Polska jest państwem coraz bardziej atrakcyjnym dla obywateli innych państw – przekonuje poseł.

Istotnie, kilka lat temu rząd Viktora Orbana wprowadził taki program. Jest on od początku gwałtownie atakowany przez największą partię opozycyjną – narodowców z Jobbiku. Uważają oni, że korzystają z niego przede wszystkim bogaci muzułmanie, którzy potem sprowadzają na Węgry kolejnych współwyznawców.

– Jeżeli udałoby się znaleźć inwestorów, którzy byliby gotowi zainwestować w polską gospodarkę poważne pieniądze i jeżeli by się okazało, że są to ludzie godni zaufania, to mogliby oni uzyskać takie czasowe obywatelstwo – przekonuje Pięta. – Byłby to instrument oddziaływania politycznego, instrument pozyskania wartościowych kontaktów i nowych pieniędzy na inwestycje. Programy przyznawania obywatelstwa w zamian za inwestycje przeznaczone są dla ludzi zamożnych, których stać na wypłacenie i zainwestowanie przynajmniej kilkuset tysięcy euro.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!