Polska Wiadomości

Poseł Marek Jakubiak sprzedaje swoje słynne browary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł klubu Kukiz’15 poinformował, że decyzja związana ze sprzedażą browarów jest spowodowana brakiem czasu na biznes z powodu zaangażowania w politykę.

Marek Jakubiak powiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl: Chętnych nie brakuje, codziennie odbieram telefony, ale nie z każdym chcę rozmawiać. Poseł Kukiz’15 przyznał, że sprzedaje browary Ciechan, Lwówek oraz Bojanowo. Za wszystkie trzy browary chce otrzymać około 108 milionów złotych.

Jakubiak powiedział, że chce sprzedać swoje browary pomimo tego, że przynoszą duże zyski. Tłumaczył: Niektóre z nich przynoszą gigantyczną rentowność. Liczę więc na to, że ten, kto je przejmie, będzie o nie dbał lepiej niż ja mogę sobie dziś na to pozwolić ze względu na inne sprawy, które mnie angażują. Ponieważ dziś podejmuję decyzję dotyczące całej Polski, a nie tylko browarów.

Poseł zdradził, że wśród zainteresowanych jego browarami znajdują się inwestorzy m. in. z USA i Chin.

Marek Jakubiak podkreślił także, że obecnie bardziej interesuje go polityka, niż biznes. Dziś poświęcam się polityce, nie mogę już oddawać się biznesowi tak jak wcześniej, tym bardziej że przede mną dwie rozpoczęte inwestycje: budowane od podstaw browary w Darłowie i Biskupcu – powiedział poseł.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!