Wiadomości

Poseł Grzegorz Braun będzie kandydował na prezydenta Rzeszowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun będzie kandydował w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. Jego kandydaturę zapowiedziano na konferencji prasowej na rzeszowskim rynku.

W konferencji wzięli udział także m.in. posłowie Konfederacji: Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz i Jakub Kulesza.

– Zgłaszam swoją kandydaturę do wyborów prezydenckich w mieście Rzeszowie – powiedział Braun.

– Dziękuję za zaufanie moim wyborcom, wyborcom z Rzeszowa i okolic. Już raz okazaliście mi zaufanie, wystawiliście mi kredyt politycznego zaufania, wysłaliście mnie do Sejmu, do Warszawy. Stamtąd wracam, by to zaufanie odwzajemnić. Przybywam zatem do Rzeszowa nie z dalekiego kosmosu, ale jako wasz poseł na Sejm RP – dodał.

– I uprzedzam pytania o to – mając do wyboru mandat w fasadowym dzisiaj parlamencie warszawskim i mandat waszego zaufania, tu w rzeszowskim ratuszu, bez wahania wybiorę to drugie – stwierdził poseł Braun.

Braun zaznaczył, że ma poparcie szerokich środowiskowych patriotycznych „spod znaku Konfederacji”. Jak dodał, popierają go „polscy narodowcy, wolnościowcy, tradycjonaliści, konserwatyści, polscy patrioci”. Podkreślił, że „polityka lokalna, regionalna, samorządowa, to bynajmniej nie jest jakaś druga liga podwórkowa”.

– To dziś w sytuacji, kiedy tak bardzo zwodzi nas władza centralna, rząd, parlament i inne organa władzy najwyższej w Warszawie, to dziś potrzebują Polacy w sposób dramatyczny oparcia we władzy samorządowej. I to oparcie musi się znaleźć także od strony rzeszowskiego ratusza — zauważył Braun.

Jak dodał, „nie jest anonimowy, z partyjnego nadania”.

– Liczymy na znaczne poszerzenie poparcia — podkreślił poseł Konfederacji. Poinformował, że poszczególne elementy swojego programu będzie prezentował w trakcie kampanii wyborczej.

– Będę prezentował przyszłość Rzeszowa w suwerennej Polsce — zapowiedział.

Braun wychwalał też Rzeszów, który – jak opowiadał – „stoi mocno na gruncie zdrowego rozsądku, tradycyjnych zasad wolności, własności i pobożności”.

– Starajmy się na tym budować. A jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści! — spuentował w oryginalny sposób.

Kandydaturę Brauna poparli podczas konferencji posłowie Konfederacji z sąsiednich okręgów wyborczych: Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz i Jakub Kulesza.

W swoich wystąpieniach zwracali uwagę na zaangażowanie i odwagę kandydata. Bosak dodatkowo zaapelował do Prawa i Sprawiedliwości, żeby „nie odwlekać wyborów” i nie przedłużać administrowania miasta przez komisarza.

10 lutego z powodów zdrowotnych rezygnację złożył wieloletni prezydent Rzeszowa, w przeszłości związany z SLD, Tadeusz Ferenc. W tej sytuacji odbędą się przedterminowe wybory prezydenta miasta.

Jak wynika z opublikowanego w ubiegły piątek projektu rozporządzenia premiera, wybory te mają zostać zarządzone na 9 maja.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!