Wiadomości

Poseł Gawłowski nie chce wpuścić agentów CBA do mieszkania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pięć zarzutów z czego trzy o charakterze korupcyjnym może usłyszeć sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski. Jak informują dziennikarze Magazynu Śledczego Anity Gargas, Gawłowski nie chce wpuścić agentów CBA do swojego koszalińskiego domu. Jako posła chroni go immunitet, ale mieszkanie posła jest z niego wyłączone.

Jak czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, celem działań CBA jest zabezpieczenie rzeczy i dokumentów, które mogą stanowić dowód w sprawie.

Przeszukanie, zlecone CBA przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, jest efektem trwającego od czerwca 2013 roku śledztwa w sprawie tzw. afery melioracyjnej dot. nieprawidłowości przy realizacji o co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. W toku tego śledztwa zarzuty usłyszało już 56 osób .

Poseł nie został zatrzymany ani nie zostały mu przedstawione zarzuty z uwagi na chroniący go immunitet poselski. Nie obejmuje on jednak mieszkania posła. Z uwagi na dobro śledztwa konieczne jest szybkie zabezpieczenie dowodów, a uprzednie wystąpienie z wnioskiem o uchylenie immunitetu posła mogłoby prowadzić do ich ukrycia i mataczenia w sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!