Europa Wiadomości

Portal YouTube zablokował konta tzw. republik Ługańskiej i Donieckiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal belsat.eu amerykański serwis hostingowy zablokował dziś konta związane z samozwańczymi republikami Ługańską i Doniecką. Kanały zostały zablokowane „za naruszanie zasad społeczności”.

Wśród zablokowanych znaleźli się:

  • kanał Ministerstwa Informacji Donieckiej Republiki Ludowej,
  • kanał milicji ludowej DRL,
  • kanał Państwowej Telewizji i Radia Ługańskiej Republiki Ludowej
  • kanał milicji ludowej ŁRŁ
  • kanał Ługańskiego Centrum Informacyjnego.

– No to jedziemy… Jest powód, aby przejść na YANDEX RUTUB! Przy okazji, tam też jest mniej ograniczeń! – komentują internauci.

W tzw. Ługańskiej Republice Ludowej politykę YouTube nazwano „próbą uciszenia głosu republik przez służby specjalne”. Ponadto podkreślono, że Ukraina oraz „stojące za nią USA i Wielka Brytania przygotowują własny atak na Donbas i wstępnie oczyszczają przestrzeń informacyjną, aby ukryć nadchodzące zbrodnie przed światową opinią publiczną”.

– W natłoku wspieranych przez Ukrainę, USA, Wielką Brytanię i ich satelitów informacji o rzekomo przygotowywanej przez Rosję „agresji” na Ukrainę, dziś o północy Kijów i zachodnie agencje wywiadowcze przeprowadziły prymitywną i cyniczną prowokację przeciwko donbaskim mediom – czytamy w tekście oświadczenia redaktora naczelnego Ługańskiego Centrum Informacyjnego.

Dziś w nocy YouTube zablokował także konta prorosyjskich ukraińskich kanałów telewizyjnych First Independent i UkrLive. Kanały te pojawiły się na ukraińskim rynku po zablokowaniu kanałów telewizyjnych 112, NewsOne i ZIK, blisko związanych i finansowanych przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka. Ojcem chrzestnym jego córki Darii jest prezydent Rosji Władimir Putin.

Władze rosyjskie podjęły wczoraj decyzję o zawieszeniu nadawania w Rosji niemieckiego kanału Deutsche Welle. Rosyjskie MSZ wyjaśniło, że jest to środek odwetowy wobec Niemiec za ingerencję w działalność niemieckojęzycznego kanału propagandowego Russia Today.

Powoli się zaczyna…

Źródło: belsat.eu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!