Wiadomości

Porozumienie tworzy własne koło Parlamentarne: “Jest nas mniej, ale jesteśmy silniejsi”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z dniem dzisiejszym tworzymy koło parlamentarne Porozumienia – poinformował w Sejmie lider ugrupowania, były wicepremier Jarosław Gowin. “Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi” – mówił.

– Zachowujemy wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy, mamy poczucie, że zachowujemy wierność wyborcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, równocześnie jednak od początku tej kadencji pojawiały się sytuacje, w których PiS próbowało przeforsować rozwiązania szkodliwe dla Polski i Polaków – powiedział lider Porozumienia.

Wśród tych rozwiązań wymienił m.in. próbę zawetowania unijnego budżetu, podatek medialny i tzw. ustawę medialną, która według lidera Porozumienia jest sprzeczna z zasadami wolności słowa i konfliktuje Polskę z USA.

– Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy, co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi. Chcemy Polski dumnej z siebie, Polski zamożnej, Polski szanującej wewnętrzny pluralizm naszego społeczeństwa, Polski, z którą liczą się i szanują ją wszyscy na świecie.
mówił były wicepremier.

– Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami centroprawicowymi – dodawał Gowin.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!