Wiadomości

Porozumienie śląskich państwowych wyższych szkół zawodowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pięć państwowych wyższych szkół zawodowych z województw opolskiego i dolnośląskiego podpisało porozumienie o współpracy. Patronami porozumienia są samorządy obu województw.

Opolski urząd marszałkowski poinformował, że stronami porozumienia o współpracy są państwowe wyższe szkoły zawodowe w Nysie, Legnicy, Głogowie, w Wałbrzychu i Karkonoska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jeleniej Górze.

Zdaniem rektora PWSZ w Nysie Przemysława Malinowskiego porozumienie jest szczególnie ważne dla niewielkich uczelni, które muszą konkurować z silnymi ośrodkami akademickimi.

“Kiedy występujemy samodzielnie, nie mamy takiej siły przebicia jak duże ośrodki akademickie. Teraz jako pięć podmiotów będziemy sporą siłą, choćby w rozmowach z najważniejszymi uczelniami wrocławskimi” – uważa rektor nyskiej uczelni.

W ocenie władz samorządowych wymiana informacji o prowadzonych projektach, potrzebach lokalnych rynków pracy czy o możliwości współpracy pozwoli na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej uczelni uczestniczących w porozumieniu i lepiej dostosuje program kształcenia do potrzeb gospodarki i instytucji.

PAP – Nauka w Polsce
Marek Szczepanik

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!