Wiadomości

Dworczyk: Dzisiaj premier przedstawi specjalną nowelizację prawa oświatowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się i aby wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów – powiedział w „Kwadransie politycznym” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szef kancelarii premiera zwrócił uwagę, że od kilku tygodni maturzyści żyją w niepewności, czy będą mogli podejść do egzaminów maturalnych. – Płyną sprzeczne komunikaty, zarówno ze strony polityków różnych opcji, jak i samych związkowców, ale również niektórych nauczycieli, w taki sposób, że trudno określić, co będzie – mówił.

– Dzisiaj mamy stan chaosu, wywołanego przez radykalizację nastrojów dzięki wypowiedziom niektórych polityków i niektórych związkowców. I nie wiadomo, czy we wszystkich szkołach matura w normalnym trybie mogłaby zostać przeprowadzona – stwierdził Dworczyk.

– Aby zakończyć ten stan niepewności i przeciąć wszystkie wątpliwości, we wtorek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się i aby wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów – wyjaśnił szef kancelarii premiera.

Zapowiedział jednocześnie, że w środę o godz. 15 rozpocznie się posiedzenie Rady Ministrów i rząd w pierwszej części posiedzenia będzie rozpatrywał złożony przez premiera projekt. – Pierwsza część będzie dostępna dla mediów, dlatego wszyscy od pana premiera będą mogli się dowiedzieć, jak precyzyjnie te zmiany będą wyglądały – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!