Wiadomości

Popis buty Jarosława Gowina: Politycy Konfederacji będą się smażyć w piekle politycznym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Konfederacja nie jest zagrożeniem dla Zjednoczonej Prawicy. To jest zagrożenie dla Polski. Dobrze, że ono minęło – powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 były czołowy polityk Platform Obywatelskiej, a dziś Zjednoczonej Prawicy wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin był gościem programu „Fakty po faktach”, gdzie komentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jednym z wątków rozmowy był wynik Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, która zdobyła 4,55 proc. głosów. – Konfederacja nie jest zagrożeniem dla Zjednoczonej Prawicy. To jest zagrożenie dla Polski. Dobrze, że ono minęło – mówił.

– Politycy Konfederacji będą się smażyć w piekle politycznym za to, że próbowali uzyskać sukces polityczny, rozpętując, na szczęście nieudolnie, falę nastrojów antysemickich – dodał wicepremier.

Polityk skomentował również zwycięstwo w niedzielnych wyborach Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem wyborcy docenili „jakość rządów” Zjednoczonej Prawicy. – Moim zdaniem, głównym argumentem przesądzającym o naszym zwycięstwie była jakość 3,5-letnich rządów. Po prostu, popełniając masę błędów, to dotyczy również mnie, ale generalnie dobrze rządzimy. Jeżeli pan mi pozwoli na dobry uczynek, to ja bym chciał doradzić moim koleżankom, kolegom z partii opozycyjnych, żeby zastanowili się nie tylko nad tym, co robimy źle, bo może różne rzeczy słusznie nam wytykają, ale żeby zastanowili się nad tym, co robimy dobrze – powiedział.

Ponoć pycha kroczy przed upadkiem…

Czytaj też:

Każdy ciężko pracował na sukces.. konkurencji

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!