Wiadomości

Poncyliusz: „Jeśli chodzi o związki partnerskie, to nie unikniemy uregulowania tego choćby na polu kodeksu cywilnego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Jeśli chodzi o związki partnerskie, to nie unikniemy uregulowania tego choćby na polu kodeksu cywilnego” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Poncyljusz, „jedynka” Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie.

„Jeżeli będę miał dokument w postaci zmian w kodeksie cywilnym, to zagłosuję za tym. (…) Jeśli będzie to kodeks rodzinny, to będę miał duży opór” – podkreślił.

Pytany o nominowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydatkę na premiera, Poncyljusz odpowiedział, że „sternik podejmuje decyzje”.

„Cała załoga, dokąd nie zamienia sternika nie łapie za ster, nie szarpie w drugą stronę, tylko pokornie przyjmuje decyzje podjętą przez sternika” – powiedział.

Kiedy Robert Mazurek przypomniał słowa członków KO, którzy twierdzili, że Jarosław Kaczyński „chowa się za Beatą Szydło”, Poncyljusz powiedział, że „tylko kołek w płocie nie zmienia zdania”.

„Mamy do czynienia z sytuacją, w której to, czy Grzegorz Schetyna będzie liderem listy w Warszawie czy Wrocławiu jest mniej ważna niż to, jakie będziemy mieli podatki, jaka będzie gospodarka, czy kolejni ministrowie będą przyjeżdżać do Polski i mówić po powrocie, że będą uruchamiać jakieś tam procedury” – powiedział.

/rmf24.pl, fot. Fotorzepa/ Darek Golik/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!