Wiadomości

Ponad tysiąc interwencji strażaków po nawałnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku z nawałnicami i burzami, które od wieczora przechodziły przez Polskę, strażacy interweniowali niemal 1,1 tys. razy. Najtrudniejsza sytuacja była na Mazowszu i w województwie łódzkim – poinformował rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Tysiące osób wciąż nie mają prądu.

Niemal 600 razy strażacy interweniowali na Mazowszu, w Łódzkiem ponad 120, a na Śląsku niemal sto.

– Główne działania strażaków to usuwanie połamanych konarów drzew, wiatrołomów, wyrwanych drzew. Te drzewa, gałęzie tarasowały szlaki komunikacyjne. Strażacy udrożniali szlaki komunikacyjne, przepusty, ale również wypompowywali wodę z piwnic i zalanych posesji – wyjaśnił rzecznik Krzysztof Batorski.

W związku z opadami deszczu częściowo niedrożne były niektóre ciągi komunikacyjne na Mazowszu i w Łódzkiem; doszło do dwóch pożarów. W Krakowie na samochód z pasażerami w środku spadło drzewo. – Na szczęście nic im się nie stało – powiedział rzecznik komendanta głównego PSP.

Z danych przekazanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wynika, że o godz. 6 bez prądu pozostawało 16 tys. odbiorców, najwięcej na terenie woj. mazowieckiego – 12,5 tys.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!