Polska Wiadomości

Ponad połowa Niemców chciałaby opuścić swój kraj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl 55 proc. Niemców – uczestników sondażu przeprowadzonego przez brytyjski instytut demoskopijny YouGov – chciałoby na jakiś czas wyjechać za granicę. Jedna trzecia tej grupy byłaby skłonna nawet opuścić kraj na zawsze. 13 proc. mogłaby sobie wyobrazić zagraniczny pobyt na 2-5 lat, a 9 procent zostałoby najwyżej na rok.

Emigrację na stałe mogą sobie wyobrazić przede wszystkim Niemcy powyżej 55. roku życia. Ankietowani z grupy wiekowej 18-24 lat byliby skłonni wyjechać najwyżej na kilka lat. 38 proc. osób, które mogą sobie wyobrazić wyjazd na stałe, za powód podało nadzieje na spokojniejsze i zrelaksowane życie. Dla 33 proc. decydującym powodem jest wyższy standard życia, a dla 31 proc. ładna pogoda.

29 proc. respondentów podało, że ich stosunek do kwestii emigracji zmienił się w ostatnim czasie. Jeszcze dwa lata temu nie brali pod uwagę możliwości wyjazdu. Decydującym argumentem była wtedy stabilna sytuacja polityczna w kraju, w którym mieliby żyć. Dla innych ankietowanych najważniejsze były wyższe dochody.

Sondaż na reprezentatywnej grupie 2109 osób został przeprowadzony w Niemczech między 19 a 21 września.

To ciekawe, że właśnie ci sami Niemcy chcą stawiać siebie za wzór dla nas…

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!