Wiadomości

Homoaktywiści pozywają Kaję Godek, świadkiem ma być premier Irlandii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kaja Godek została pozwana za stwierdzenie na antenie Polsat News, że „premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją”, a homoseksualiści „są zboczeni”. Świadkiem w procesie o naruszenie dóbr osobistych ma być premier Irlandii Leo Varadkar – poinformował „Irish Times”.

Pozew trafił w środę do Sądu Okręgowego w Warszawie. Kaja Godek została pozwana przez 16 homoseksualistów m.in. w działaczy na rzecz praw LGBT, profesorów prawa i dziennikarzy.

Do pozwu przystąpiły również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa – informuje Polsat News.

– Pozew traktujemy jako próbę ustanowienia nowego standardu orzeczniczego i uzyskania ochrony prawnej dla każdej z nas jako osób homoseksualnych, których dobra osobiste zostały w sposób ewidentny naruszone. Konieczne jest zwrócenie uwagi wymiaru sprawiedliwości na systemowy problem braku ochrony przed mową pogardy i nienawiści dotykającej osoby LGBT+ w Polsce – twierdzą działacze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, którzy twierdzą, iż chodzi im o poszanowanie cudzej wrażliwości, podczas gdy w rzeczywistości sami wrażliwości i światopoglądu innych nie szanują, próbując ustanowić zamordyzm.

– Jako prawnik i osoba ucząca prawa, czuję się zobowiązany do walki z tego typu poniżeniami, także w sądzie. Nie tylko we własnym imieniu, ale też innych osób homoseksualnych, zwłaszcza tych, których osobista i zawodowa sytuacja nie pozwala na otwarte sprzeciwienie się nienawiści głęboko ich dotykającej – powiedział inicjator pozwu dr hab. Jakub Urbanik.

Świadkiem w procesie o naruszenie dóbr osobistych ma być premier Irlandii Leo Varadkar – poinformował „Irish Times”.

Kaja Godek w Polsat News komentowała wyniki referendum w Irlandii, w którym większość uczestników opowiedziało się za liberalizacją przepisów aborcyjnych 

Jeżeli premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego – powiedziała.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!