Wiadomości

Ponad milion uczestników Orszaków Trzech Króli w całej Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Orszakach Trzech Króli, które w niedzielę przeszły ulicami całej Polski, przeszło w sumie 1,2 mln osób. Najwięcej uczestników zgromadził orszak warszawski, w którym udział wzięło 60 tys. osób – poinformowała rzeczniczka prasowa Fundacji Orszak Trzech Króli Jolanta Stachacz.

Orszaki Trzech Króli przeszły w niedzielę ulicami 752 miejscowości w kraju i 22 poza granicami Polski.

Jak zaznaczyła Stachacz, warszawski orszak był najliczniejszy. Drugim co do wielkości był Orszak Trzech Króli w Krakowie.

– Nie mamy informacji o żadnych nieprawidłowościach czy wypadkach. Pochody były barwne, radosne, rodzinne i bezpieczne – powiedziała Stachacz.

Tegoroczne hasło orszaków – „Odnowi oblicze ziemi” – nawiązywało do słów papieża Jana Pawła II wypowiedzianych w 1979 r. w Warszawie. Stachacz zaznaczyła, że w czasie orszaku prowadzona była zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

– Trwa liczenie zebranych pieniędzy. Informacje o tym, ile pieniędzy udało się zebrać, będą znane dopiero jutro – poinformowała.

Organizatorem orszaku jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w 2008 r. w prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik” szkole „Żagle”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!