Wiadomości

Ponad 800 interwencji strażaków w związku z burzami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od czwartku do piątkowego poranka strażacy wyjeżdżali ponad 825 razy, by usuwać skutki burz, które przetoczyły się przez Polskę, wynika z danych Państwowej Straży Pożarnej. Front atmosferyczny, który przyniósł załamanie pogody, przemieszcza się na wschód i opuszcza Polskę.

Rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak stwierdził, że burzom towarzyszyły ulewne deszcze, opady gradu i silny wiatr.

Najwięcej pracy mieli strażacy w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim i łódzkim. – Zdecydowana większość interwencji, bo ponad 600, związana była z usuwaniem połamanych i powalonych przez wichurę drzew, które tarasowały wiele ulic, dróg, a także szlaków kolejowych. Ponad 200 razy strażacy wyjeżdżali do wypompowywania wody z piwnic zalanych budynków – mówił rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.

Ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem obowiązują w województwach podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim, lubelskim, małopolskim i podkarpackim.

W tych regionach temperatura może wynieść nawet 34 stopnie. Dla południowych krańców województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego przed upałami wydano ostrzeżenia 1. stopnia.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!