Wiadomości

Ponad 60 Terytorialsów złoży przysięgę wojskową w ten weekend

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W zbliżający się weekend słowa roty przysięgi wojskowej wypowie po raz pierwszy ponad 60 ochotników z województwa kujawsko-pomorskiego i podkarpackiego. Uroczystości odbędą się w Inowrocławiu i Rzeszowie w ścisłym reżimie sanitarnym.

7 listopada
INOWROCŁAW

Sobotnia uroczystość złożenia przysięgi wojskowej będzie miała szczególny charakter dla grupy 33 ochotników, którzy przeszli 16 dniowe szkolenie podstawowe i po raz pierwszy w swoim życiu złożą przysięgę na sztandar. Sztandar, który niedawno został wręczony 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej i stał się jej nierozłącznym symbolem. Będzie to już kolejna przysięga, która w dobie pandemii odbywać się będzie bez zaproszonych gości. Rozpoczęcie uroczystości zostało zaplanowane na godzinę 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego w Inowrocławiu. Wśród żołnierzy biorących udział w tej uroczystości znaleźli się przedstawiciele miast i miejscowości z całego terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

8 listopada
RZESZÓW

Na terenie 21 batalionu logistycznego w Rzeszowie, w niedzielę o godz. 12.00, 30 żołnierzy stanie na placu apelowym, aby przed swoim Dowódcą, złożyć przysięgę na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jest to o tyle ważne wydarzenie w życiu każdego żołnierza, ponieważ zdarza się tylko raz. Tym ochotnikom przyszło dokonać tego w czasach szczególnych, w dobie panującej pandemii, bez zaproszonych gości, bez rodzin. Tym bardziej ich oddanie zasługuje na słowa uznania. Żołnierze Ci reprezentują miejscowości z całego województwa podkarpackiego, są wśród nich pracownicy administracji publicznej, studentki i studenci oraz przedsiębiorcy.

płk Marek Pietrzak
Rzecznik Prasowy WOT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!