Wiadomości

Ponad 12 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem w Hiszpanii to personel medyczny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 12 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem w Hiszpanii to personel służby zdrowia – poinformował stojący na czele sztabu kryzysowego główny epidemiolog kraju Fernando Simon. Zainfekowanych jest co najmniej 3,5 tys. lekarzy i pielęgniarek.

Jak poinformował dziś rząd hiszpański, w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło w Hiszpanii 514 osób; łączna liczba zgonów po zakażeniu SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 2.696 – poinformował rząd we wtorek. Liczba infekcji wzrosła w tym czasie o więcej niż 6,5 tys., do 39,673.

Już wczoraj sytuacja zdawała się być tragiczna, a dziś jest jeszcze gorzej…

Przypomnijmy, że w poprzednią dobę liczba zmarłych z powodu koronawirusa w Hiszpanii wzrosła o 429, dochodząc do 2.182. W tym samym czasie liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, zwiększyła się o 4.517 – do 33.089.

Fatalne wieści dochodzą do nas także z Francji, a także z Belgii i Holandii. W Belgii w ciągu ostatnich 24 godzin zmarły z powodu zarażenia koronawirusem 34 osoby, jeszcze gorzej jest w sąsiedniej Holandii, gdzie śmierć zabrała 63 osoby.

Fatalne wieści z Belgii i Holandii – prawie sto zgonów w ciągu ostatniej doby

/fot. https://www.flickr.com/photos/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!