Wiadomości

Pomogli wydostać się jeleniowi ze stawu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca Śliwnika i odpowiednich służb został uratowany młody jeleń. W akcję byli zaangażowani także leśnicy z Nadleśnictwa Szprotawa (RDLP Zielona Góra).

Szprotawscy leśnicy w ostatni poniedziałek (1 lutego) otrzymali od myśliwego z Koła Łowieckiego „Daniel” informację, że na zamarzniętym znajduje się młody jeleń. Zwierzę nie mogło wydostać się na brzeg.

Leśniczy i podleśniczy ds. łowieckich niezwłocznie udali się na miejsce. Leśnicy zauważyli zwierzę aż 140 metrów od brzegów. Jeleń nie mógł samodzielnie zejść z lodu. Okazało się, że wyciągnięcie cielaka nie będzie łatwe, dlatego na miejsce zostali wezwani strażacy.

Niebawem, z odpowiednim ekwipunkiem, do akcji ratunkowej dołączyły dwa zastępy PSP ze Szprotawy. Strażacy w niespełna godzinę ściągnęli zwierzę z zamarzniętego stawu, wykorzystując do tego specjalne sanie i odpowiednie liny.

Na szczęście jeleń nie doznał urazu żadnego urazu, został więc wypuszczony, wracając szczęśliwie do leśnych ostępów.

Leśnicy apelują, aby samodzielnie nie podejmować działań ratowniczych, tylko powiadomić odpowiednie służby, np. dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub zawiadomić miejscowe nadleśnictwo.

/lasy.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!