Wiadomości

Pomnik Jana Pawła II w Łodzi zdewastował „tęczowy” aktywista i zwolennik aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiadomo, kim jest przepełniony nienawiścią osobnik, który zdewastował pomnik Jana Pawła II w Łodzi…

Jak informuje portal wpolityce.pl, pPolicja zatrzymała człowieka, który tydzień temu dopuścił się sprofanowania pomnika św. Jana Pawła II w Łodzi. Stojący przed bazyliką archikatedralną w Łodzi monument został w nocy oblany farbą. Na cokole sprawca napisał „maxima culpa”. Znamy personalia sprawcy.

Do skandalicznego zdarzenia doszło tuż przed marszem papieskim, w nocy z soboty na niedzielę (1/2 kwietnia br.). Zmierzający na niedzielną mszę św. wierni zobaczyli, że stojący przed katedrą pomnik Jana Pawła II został zniszczony, m.in. ręce figury pomalowano czerwoną farbą, twarz zamalowano na żółto, a na granitowym cokole napisano farbą „maxima culpa”. To nawiązanie do tytułu książki Ekke Overbeeka „Maxima culpa – Jan Paweł II wiedział”.

Z informacji portalu wPolityce.pl wynika, że sprawcą, którego zatrzymała policja jest 25-letni Paweł Walenia, student Politechniki Łódzkiej. To osoba aktywna w mediach społecznościowych, zaangażowana m. in. w działania Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Na portalach zamieszcza i podaje dalej sporo artykułów o tematyce dotyczącej LGBT+.

W 2021 roku kibicował także manifestacjom organizacji promującej aborcję na życzenie „Dziewuchy dziewuchom”, z których relacje zamieszczał w internecie. Sporo tam było haseł antyrządowych, m. in. transparenty z hasłem: „PiS ma krew na rękach”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!