Świat Wiadomości

Pomidor został uznany chrześcijańskim warzywem…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ludowe Egipskie Stowarzyszenie Islamskie wydało oświadczenie, w którym ostrzega przed jedzeniem “chrześcijańskich” pomidorów. Potępiło też praktykę krojenia pomidorów na połowę. Okazuje się więc, że nie tylko świnie są “nieczyste”.

Jedzenie chrześcijańskich pomidorów jest zabronione. Pomidor po przekrojeniu chwali krzyż zamiast Boga. Mówi nam, że Bóg jest w trzech osobach. Allahu, pomóż nam!” – głosi oświadczenie popularnej salafickiej organizacji fundamentalistycznej.

Według niej, “siostra w wierze z Palestyny miała wizję i przekazała ją nam. Widziała Proroka Mahometa (niech pokój będzie z Nim). On płakał i ostrzegał wiernych przed jedzeniem pomidorów. Jeśli nie przekażesz dalej tego ostrzeżenia wiedz, że to diabeł cię powstrzymał” – czytamy w oświadczeniu.

Stowarzyszenie Islamskie zastrzega jednak, że pomidory można kroić w plastry lub w inny sposób, tak aby nie było widać krzyża. Wtedy jest to zgodne z szariatem.

Dodajmy, że nie jest pierwsze “żywnościowe” ostrzeżenie islamskich fundamentalistów. W lipcu 2011 r. w Somalii ugrupowanie islamskie Al-Szabaab ogłosiło, że zakazane jest jedzenie tamtejszych trójkątnych pierożków samosas. Mają one obrażać muzułmanów, gdyż swoim kształtem przypominają o chrześcijańskiej Świętej Trójcy.

Źródło: reporters.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!