Wiadomości

Polskie flagi znów powiewały nad Grodzieńszczyzną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

2 maja to dzień Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a jednocześnie Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 2 maja jest więc podwójnym świętem Polaków na Grodzieńszczyźnie. Dzięki Fundacji Młode Kresy święto zostało odpowiednio zaznaczone.

1 maja polska młodzież z Grodna i Lidy włączyła się w akcję Fundacji Młode Kresy. Młodzi ludzie rozdali na terenie swojego miasta około 80 polskich flag innym mieszkającym tam rodakom w ramach akcji „Widoczna Polskość”.

Według jednego z uczestników akcji, Marka Leszczyńskiego, głównym celem akcji było dostarczenie symboli narodowych do jak największej ilości mieszkańców Grodzieńszczyzny polskiego pochodzenia a także zachęcenie ludzi do demonstracji swojej polskości w święta narodowe. Przeprowadzenie akcji 1 maja miało pozwolić wszystkim obdarowanym na otwarte świętowanie Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Młodzież zaangażowana w akcję, na czele z jej pomysłodawcą Mirosławem Kapcewiczem, 2 maja sprawdziła efekt swoich działań w obu miastach. Akcja odniosła sukces. Bez trudu można było zauważyć biało-czerwone flagi wywieszone przez mieszkańców.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!