Świat Wiadomości

Amerykański rabin prał brudne pieniądze ale nie trafi do aresztu bo…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com niesamowita decyzja sądu w New Jersey. Rabin Osher Eisemann został uznany prania brudnych pieniędzy na kwotę 200 tys. USD. Jednak ze względu na „bezinteresowne życie” dostał niesamowicie niższy wyrok, niż przewidują przepisy – dwa lata okresu próbnego oraz grzywnę.

Eisemann założył w latach 90-tych specjalną szkołę dla dzieci z siedzibą w Lakewood. Zrobił to, ponieważ specjalnego ośrodka potrzebował także jego syn.

Rabin w lutym został uznany winnym prania pieniędzy oraz złego prowadzenia się. Normalnie grozi za to od 5 do 10 lat więzienia.

Rabin Eisemann miał jednak niebywałe szczęście. Sędzia Benjamin Bucca ocenił, że czynniki łagodzące przeważają nad oskarżeniem. W związku z tym ze względu na „bezinteresowne życie” rabina wydał rzadko spotykany wyrok z pominięciem przewidywanego minimum.

Ława przysięgłych uniewinniła Eisemanna od innych zarzutów, w tym korupcji środków publicznych, kradzieży przez bezprawne zabieranie i niewłaściwe wykorzystanie powierzonej własności. Fundacja zbierająca fundusze w prywatnej szkole, Services for Hidden Intelligence LLC, również została uniewinniona od wszystkich zarzutów.

Przez dwa lata próby Eisemann nie może angażować się w sprawy finansowe w szkole ani pozyskiwanie funduszy, musi spędzić 60 dni w zakładzie karnym w Middlesussex County i zapłacić grzywnę w wysokości 250 tys. USD.

Czy myślicie, że katolicki ksiądz w tej samej sytuacji mógłby liczyć na podobną pobłażliwość?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!