Wiadomości

Polskie firmy zainteresowane udziałem w odbudowie Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje „Puls Biznesu”, kolejne firmy zgłaszają się do Polsko–Ukraińskiej Izby Gospodarczej – chcą brać udział w powojennej rekonstrukcji naszego wschodniego sąsiada.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen – o czym przypomina |Puls Biznesu” – mówiła w środę o propozycji planu odbudowy dla Ukrainy po zakończeniu wywołanej przez Rosję wojny. „Pakiet pomocowy powinien pociągnąć za sobą ogromne inwestycje w kraju, mające na celu zaspokojenie najpilniejszych potrzeb i wprowadzenie niezbędnych reform. Polskie firmy już się szykują do udziału w rekonstrukcji Ukrainy, nawiązując bliższe relacje z sąsiadem” – możemy przeczytać „Pulsie Biznesu”.

„Od początku konfliktu do Polsko–Ukraińskiej Izby Gospodarczej [PUIG – red.] przystąpiło co najmniej 40 polskich firm. Z pewnością jednym z powodów jest zainteresowanie udziałem w odbudowie Ukrainy po wojnie” – mówi cytowany przez „PB” wiceprezes PUIG Dariusz Szymczycha. Przed wojną członkami izby było ok. 220 firm, w tym ok. 160 z Polski.

/Puls Biznesu/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!