Gospodarka Wiadomości

Polski producent szyb zbuduje fabrykę w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aż 43,5 mln dolarów planuje wydać na budowę fabryki w USA polski producent szyb zespolonych. „Puls Biznesu” informuje, że za kilka lat Press Glass chce być jednym z czołowych graczy na amerykańskim rynku.

Press Glass to numer jeden wśród polskich producentów szkła zespolonego i jeden z czołowych europejskich podmiotów w tej branży. Sama firma deklaruje, że jest największym niezależnym (niemającym własnych hut szkła) producentem na Starym Kontynencie.

Firma ma zakłady nie tylko w Europie, ale także w USA. Dotychczas za oceanem funkcjonowała jedna fabryka szyb, jednak w przyszłym roku ma ruszyć kolejna. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa fabryki (docelowo około 26 tys. mkw.) w hrabstwie Henry w stanie Wirginia. Zatrudnienie w niej ma znaleźć ponad 200 osób.

– Chcemy przystąpić do prac budowlanych nie później niż w czwartym kwartale tego roku, a produkcję rozpocząć pod koniec przyszłego – zapowiada wiceprezes grupy Press Glass Tomasz Wozowicz.

Producent ma zainwestować w USA 43,55 mln dolarów, czyli ok. 160 mln zł. Projekt otrzyma też wsparcie z pieniędzy publicznych, ponieważ jest elementem rewitalizacji obszarów, które wykorzystywał wcześniej przemysł tytoniowy, wcześniej jeden z ważniejszych motorów rozwoju.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!