Wiadomości

Polska organizuje samoloty dla imigrantów i odsyła ich do Iraku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszyscy Irakijczycy, 84 osoby, którzy przebywają w zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie w Lubuskiem chcą wracać do swego kraju – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. To imigranci zatrzymani w ostatnich tygodniach koło granicy z Białorusią.

84 Irakijczyków, przebywających w zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie w Lubuskiem, chce wracać do swojego kraju. Niebawem straż graniczna zorganizuje im wylot specjalnym samolotem do Iraku.

Obywatele tego kraju zatrzymani po nielegalnym przekroczeniu granicy Polski od strony Białorusi nie wystąpili o ochronę międzynarodową, dlatego zostaną zawróceni. Z informacji, do których dotarł dziennikarz RMF FM wynika, że do końca miesiąca nasze służby przewidziały dwa czartery dla imigrantów – jeden do Tadżykistanu, drugi właśnie do Iraku.

Zgodnie z umowami z reguły koszty lotu pokrywa unijna agencja Frontex. Zdarza się, że bilety są kupowane też z innych unijnych funduszy, wtedy poziom finansowania takiej podróży wynosi 75 procent.

W straży granicznej jest specjalna komórka, która zajmuje się planowaniem i organizowaniem powrotów cudzoziemców. Loty odbywają się połączeniami rejsowymi albo specjalnie wynajmowanymi czarterami.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!