Wiadomości

Polska oferuje pomoc humanitarną imigrantom. MSZ wystosowało notę dyplomatyczną do Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polskie ministerstwo spraw zagranicznych zaoferowało pomoc humanitarną imigrantom przebywającym na terytorium Białorusi.

“Obserwując z troską trudną sytuację dotyczącą grupy imigrantów przebywających na terytorium Białorusi, kierując się względami humanitarnymi, w dniu dzisiejszym Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP skierowało do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś notę dyplomatyczną, deklarując gotowość do udzielenia na miejscu pomocy rzeczowej”- napisano w oświadczeniu MSZ.

Polska skierowała pytanie o aktualne potrzeby po stronie białoruskiej i zadeklarowała gotowość przekazania pomocy obejmującej m.in. namioty, łóżka, śpiwory, koce, pidżamy, pościel, czy środki ochrony osobistej, a także, w razie potrzeby, żywność i leki. “Mając na uwadze powagę sytuacji, strona polska jest gotowa do natychmiastowego skierowania konwoju z pomocą humanitarną. W przypadku zgody strony białoruskiej, wjazd konwoju realizowanego przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych na terytorium Białorusi zaplanowany zostanie przez najbliższe przejście graniczne i dotrze najkrótszą drogą do miejsca, w którym przebywają imigranci” – napisano w oświadczeniu polskiego MSZ.

Czytaj też:

Straż Graniczna: W grupie migrantów koczujących na wysokości m. Usnarz Górny nie ma dzieci

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!