Wiadomości

Polska należy do tych miejsc, gdzie nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chodzi o wieś Poland na wyspie Kiritimati – jednej z 33 wysp na Oceanie Spokojnym, składających się na państwo Kiribati. To jeden z najpiękniejszych i najbiedniejszych krajów świata, a w jego odludnym końcu leży Poland. Polska ma 400 mieszkańców i jest w niej kościół św. Stanisława. Wieś założył na przełomie XIX i XX w. Stanisław Pełczyński. Dziś jest to miejsce zapomniane przez świat – samolot na wyspę lata raz w tygodniu z Fidżi przez Hawaje z międzylądowaniem na Kiritimati.

Według danych z 19 kwietnia, w sumie w 15 krajach i 11 terytoriach zależnych, takich jak Samoa Amerykańskie i Australijska Wyspa Bożego Narodzenia, nie odnotowano potwierdzonych przypadków wirusa.

Kraje, w których nie zgłoszono przypadków koronawirusa, to: Komory, Kiribati, Lesotho, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Nauru, Palau, Samoa, Wyspy Salomona, Tadżykistan, Tonga, Korea Północna, Vanuatu, Tuvalu, Turkmenistan.

Terytoria zależne bez potwierdzonych przypadków to z kolei: Wyspy Pitcairn (Wielka Brytania), Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha (Wielka Brytania), Samoa Amerykańskie (USA), Wallis i Futuna (Francja), Svalbard (Norwegia), Wyspa Bożego Narodzenia (Australia), Wyspa Norfolk (Australia), Wyspy Kokosowe/Keelinga (Australia), Niue (Nowa Zelandia), Tokelau (Nowa Zelandia), Wyspy Cooka (Nowa Zelandia).

/tvp.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!