Wiadomości

Epidemia COVID-19 wyraźnie zwalnia w Belgii, kraju szczególnie dotkniętym przez pandemię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Epidemia Covid-19 wyraźnie zwalnia w Belgii. Z przedstawionych w czwartek przez centrum kryzysowe danych wynika, że w ciągu ostatniej doby zmarło w związku z koronawirusem 230 osób; wykryto 908 przypadków zakażenia.

Ze zgłoszonych w ciągu ostatniej doby ofiar 134 zmarło w domach opieki, a 93 w szpitalach. W przypadku jednej trzeciej zgonów w domach opieki ich przyczyna została potwierdzona testem. Od początku pandemii w Belgii już 6.490 zgonów przypisano koronawirusowi. Nie we wszystkich przypadkach chorzy mieli potwierdzonego koronawirusa testem, ale w Belgii zalicza się do tego zbioru również tych, którzy mieli objawy wskazujące na Covid-19.

908 nowych przypadków podniosło całkowitą liczbę zakażeń do 42.797. Od środowego sprawozdania do szpitali przyjęto 211 pacjentów. Całkowita liczba hospitalizowanych wynosi 4.527 osób. Liczba ta spadła o 231 w ciągu dnia. Szczyt leczonych w związku z zakażeniem koronawirusem w szpitalach przypadł na 6 kwietnia. Liczba pacjentów wynosiła wówczas 6.012 osób.

Na intensywnej terapii przebywają wciąż 933 osoby (mniej o 27 niż w środę). 733 pacjentów wymagało podłączenia do respiratora (tu liczba zmniejszyła się o 44). Od początku pandemii ze szpitali zwolniono już 9.800 osób.

/Gazeta Prawna/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!